Kielecka Scena Hip-Hop

TuKielce


"GO KIELCE, GO GO KIELCE!" - Czyli relacja z koncertu Gurala.

asdluki, sob., 01/11/2008 - 18:46 »

Prezentujemy Wam relacje z koncertu DonGuralesko który miał miejsce 31.10.2008 w Chillout Clubie.
Oprócz Gurala na scenie pojawili się Borixon i Kajman.

Zachęcamy do sprawdzenia relacji.GO KIELCE, GO GO KIELCE!

Dnia 31.10.2008, w kieleckim klubie Chillout, mieliśmy okazję gościć, jednego z najbardziej indywidualnych, rozpoznawalnych artystów polskiej sceny hip-hopowej. Mowa tu o donGURALesko, którego trasa koncertowa, promująca jego najnowszy album „El Polako”, nie ominęła Kielc. Oprócz Gurala, swój występ zapowiedzieli Borixon i Kajman, równie charakterystyczni artyści rodzimej sceny hh.

W klubie zjawiłem się nieco przed 20. Już na godzinę przed planowanym rozpoczęciem imprezy, dało się wyczuć swoistą atmosferę, panującą na koncertach rapowych, zniecierpliwienie oraz ogromne zainteresowanie zbliżającym się występem. Ekipa PDG, w składzie donGURALesko, oraz towarzyszący mu DJ HEN, pojawiła się w lokalu nieco po 21, po czym sam Gural, zniknął za kulisami, natomiast DJ Hen zajął miejsce za adapterami, bezzwłocznie zabierając się do rozgrzewania przybyłej na występ publiki, klasyką imprezowych bangerów zza oceanu.

Około godziny 22, pojawił się Borixon wraz z Kajmanem, a miejsce Dja Hena zajął DJ Vasquez. Artyści zostali bardzo gorąco powitani, po czym, po krótkiej konsultacji z DJem weszli na scenę. Występ rozpoczęli najnowszym numerem z czwartego mixtapu DJa Decka, który nosi tytuł „Praż Albo Giń”. Cały klub automatycznie podniósł ręce do góry, wiele osób przewijało traperami ich dobrze znane teksty. Kolejnymi utworami były „To Kajman!” solówki Kajmana, oraz Intro zmixtapu LWWL, w wykonaniu Borixona. Raperzy wystąpili ubrani w koszulki, promujące ich nadchodzący wspólny projekt o nazwie SEMTEX.

Po krótkim, lecz ciekawym występie kieleckich raperów, nagle wśród nich pojawił się długo oczekiwany, wielokrotnie skandowany przez publikę Gural. Po powitaniu z kieleckimi fanami, raperzy we trójkę wykonali utwór pt. „Stoprocent”, który przeze mnie jest uważany za swoistą „wizytówkę” styli każdego z nich. Po tym kawałku, donGURALesko przeszedł do wykonywania numerów ze swoich solowych albumów, jak i również z dwóch wydanych przez niego mixtapów. Jako pierwszy wykonał utwór promujący płytę „El Polako” o takim samym tytule. W następnej kolejności poleciały inne znane z tej płyty m.in. „Mercedes Benz”, czy „Złote Maski”. Cały klub bawił się znakomicie. Wykonał potem kilka kawałków z mixtapów: „Manewry” oraz „Jointy, Konserwy, Muzyka bez Przerwy”, a także z solówek: „Drewnianej Małpy Rock”, „Opowieści Z Betonowego Lasu”. Nie zabrakło zwrotki z nagranego z Fokusem „Wyroku” z III części Kodeku Magiery i L.A. Ku Mojemu rozczarowaniu Gural nie zagrał mistrzowsko zaaranżowanego utworu, na bangerowym bicie L.A, który nosi nazwę „Rymmajster”. Nie zabrakło również premierowego utworu, noszącego nazwę „Dziadzia”, z nadchodzącego (owianego wciąż tajemnicą), planowanego na grudzień 2008 mixtapu. Na koniec, DGE pożegnał się z publiką, zaznaczając swojej wypowiedzi powagę oraz ogromne znaczenie, jakie ma dla niego święto Wszystkich Świętych, na które musiał zdążyć do domu. Za namową uczestników, zagrał jeszcze raz „Złote Maski”, następnie podziękował ludziom za przybycie, po czym zakończył swój występ.

Moim zdaniem, piątkowy koncert, należał do jednego z najlepszych na jakie przyszło mi się wybrać. Była to spektakularna prezentacja trzech odrębnych, charakterystycznych styli rymowania. Raperzy potrafili do tego stopnia rozgrzać przybyłych na koncert słuchaczy, że przez długi czas nie znikali oni z ust ludzi. Ludzi zafascynowanych występem, których wciąż trwające emocje dało się odczuć nawet po zakończeniu koncertu, kiedy opuszczali klub w celu udania się do domu.

Sebastian G.


Foto Relacja:


Utwór otwierający koncert: Borixon & Kajman - "Praż albo giń"powrót

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

a nie dodałeś , że na

a nie dodałeś , że na początku występu Gurala zjebał się dźwięk z mikrofonu :D i ze klub nie mieści tyle ludzi :D

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

Kiedy plyta

Kiedy plyta Pryzmata??????czy brudnego poludnia bo juz mam dossyc tych raperow

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

Pryzmat

Pryzmat Ciota!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

baaaaaardzo hujowy kocert -

baaaaaardzo hujowy kocert - baardzo hujowe nagłośnienie - strasznie hujowy klub - więcej tu nie przyjade - huj w dupe kielce

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

podobno jebalo klocem??????

podobno jebalo klocem??????

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

TO NIEBYWAŁE Ochrona klubu

TO NIEBYWAŁE Ochrona klubu zabrała mojej corce dowod osobisty - LICZĘ ZE ODBIORĘ W PONIEDZIALEK !!!

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

nie jestes sam ja straciłam

nie jestes sam ja straciłam telefon i jeszcze dostałam w głowe kuflem od ochrony, a na moich oczach ....

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

co na twoich oczach? pchrona

co na twoich oczach? pchrona podawala kabla?

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

Panowie organizatorzy,

Panowie organizatorzy, dzieciarni od chuja, miejsca na koncert to tam kurwa wogole nie bylo, chcecie to zróbcie u mnie w pokoju wiecej miejsca jest... wiecej do takiej małej klitki nie pójde za chuja...

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

bo to był spend na zanęte

bo to był spend na zanęte łapali ludzi na Dona i kazali oddawac telefony. Ten klub dawno spadł na pysk z 1o piętra na Włoszka.
dobre to tam tylko czasem frestyle były pozdro dla wolnostylowców z chilla.
z perspektywy czasu to tylko to dobre jest.
Spierdalać z taką organizatornią po huju fest.
A ten kibel to juz sto razy eksplodował chyba

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

http://maroosz.ovh.org/portfo

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

najgorszy klub w kielcach nie przygotowany

najgorszy klub w kielcach nie przygotowany lipa jak nigdzie mala sala i do tego naglosnienie nie wytrzymalo nigdy juz nie pujde do tego klubu bo nie warto knajpa z 19 wieku nie polecam

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

Jak dla mnie nie bylo

Jak dla mnie nie bylo najgorzej, ale z tym miejscem to przejebali-polowa tych ludzi i pewnie tez by bylo ciasno

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

szukaj .
Reklama

<