Kielecka Scena Hip-Hop

TuKielce


Wywiad z ZNJ.

asdluki, sob., 14/03/2009 - 12:51 »

Znajda

tukielce.info: Witaj ZNJ. Słuchaj powiedz mi jak to jest, najpierw było CD c2g, potem c2g 2, Gladiatorzy z miasta noży, Morda Leszcze, ZNJ solo, Veryfikacja - to daje plyte, a nie raz i 2 rocznie. tak było az do 2006 roku (wtedy wyszly 2 ostatnie wymienione produkcje) i nagle...cisza. mamy 2009 rok, to jakby nie bylo 3 lata, a Ciebie można było usłyszeć przez ten czas tylko w kawałkach (2 lata temu u DMT i w zeszłym roku u Rafika). Rap poszedł w odstawkę czy wciąż nagrywasz, tyle ze "do szuflady" ?

Wcześniej były jeszcze 2 płyty, ale raczej mało osób je słyszało. Nagrywam, ale nie tak jak kiedyś. Kiedyś o 9 rano dzwoniłem do Młodego domofonem żeby nagrać kawałek, teraz o tej godzinie to albo śpię, albo pracuje. Doszło sporo nowych zajęć i jest ogólnie inaczej.

tukielce.info: Pracujesz obecnie nad drugim solo? może nad jakimś innym projektem? uchyl rąbka tajemnicy bo jakby nie było jest to chyba jedna z najbardziej oczekiwanych płyt w Kielcach.

Tak, będzie to raczej EP, mam już nagranych parę kawałków - niektóre są starsze, niektóre nowe i uważam, że są warte tego żeby je jakoś wypuścić. Mam w planach jeszcze jedną płytę, na razie jest fajny pomysł i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Nie podaje dat, bo sam nie wiem jak to wszystko będzie.

tukielce.info: W jednym z ostatnich Twoich kawałków rapujesz ze Młody nie robi już bitów, a Ty gonisz za pieniędzmi na życie. Czyżby Młody nie był już taki młody a Znajda się odnalazł? :)

Młody jest dalej młody, tylko nie jest już taki chudy hehehe. Każdy dorasta i różnie to w życiu bywa, on wyjechał do Warszawy i teraz nie często się z nim widzę. Ciągle jest między nami przyjaźń i pod tym względem nic się nie zmieniło. Ja też mam co robić, ale dalej mam czasem ciśnienie żeby nagrać numer. Zmiany są nie uniknione. Wybić się jest bardzo trudno, utrzymać się z rapu jeszcze trudniej. Po prostu już przestało mi zależeć na pieniądzach z muzyki i robię to dla przyjemności, a na przyjemności teraz jest mało czasu.

tukielce.info: Idąc dalej tym tropem - powiedz mi jakie różnice - Ty jako twórca - zauważasz miedzy dzisiejszym rapem, jego klimatem, cala otoczka - a tym rapem z naszej młodości, który kojarzy nam się z tysiącami zajebistych chwil. Ja - jako słuchacz - widzę to niestety tak, ze stare dobre ekipy się wykruszają, a te które zostają, tak jak i "nowi" nie robią rapu z takim sercem i zajawka jak kiedyś. co sadzisz na ten temat?

Nie wiem, każdy kiedyś zaczynał. Wcześniej był inny klimat i teraz jest inny - ale to wcale nie musi znaczyć, że jest zły. Sentymenty to jest coś dobrego, ale trzeba sobie uświadomić, że wszystko się zmienia - czasy, muzyka, ludzie itd. Łatwo jest mówić "kiedyś było fajnie, a teraz to jest lipa" - ale to w ogóle do niczego nie prowadzi. Wiadomo że warto czasem powspominać i pamiętać o tym jak było kiedyś, ale trzeba robić tak żeby teraz też tworzyły się wspomnienia. Co do rapu to uważam że coraz mniej osób robi go dobrze, ale są w Kielcach wyjątki i z tego trzeba się cieszyć.

tukielce.info: Uważasz, ze można "wyrosnąć z rapu" ?

Zależy jakie masz podejście do tego, jeżeli robisz go dla zabawy, bo Ci się nudzi i chcesz sobie coś nagrać, to jasne że możesz z tego wyrosnąć. Natomiast, jeżeli lubisz to robić, słuchasz tej muzyki, a potem zaczniesz jeszcze mieć z tego pieniądze- to po co wyrastać?:) Nie podpisujesz cyrografu jak nagrasz jakiś kawałek - proste. Śmieszne jest tylko to, że były składy, które nawijały na swojej pierwszej płycie że oni to są „prawdziwi” że robią rap „bo są od niego uzależnieni” a potem słuch o nich zaginął – to jest dla mnie niezrozumiałe.

tukielce.info: Po Kielcach krążą historie o takich płytach jak "V-Emblematy" BRXa i Peka, kielecki soundtrack LZRGD, Nielegalny Sezon Peka i Fausta i wielu innych płytach - widmach. jedna z takich płyt jest nielegal "Kieszenie" którego, podobno, byleś współtwórca wraz z Mrl'em i DMT. słyszałem ostatnio jakiś "wyciek" z tego nielegala, jakość marna, ale wystarczająco bym uwierzył w ta płytę - widmo :) powiedz proszę czy było coś takiego? czy był to tylko ten pojedynczy utwór?

Tak nagrywaliśmy taką płytę, był też teledysk do "a gdzie to jest" heheh, po prostu nie ujrzało to światła dziennego.

tukielce.info: Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci udanego comebacku z kolejnym, po "Sposobie" z 2006 roku, nielegalem roku. pozdro.

Dzięki również, pozdrawiam Kielce.

Wywiad opracował Biały. Redakcja asdluki.

powrót

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

Noo to wszystko idzie w

Noo to wszystko idzie w dobrą stronę :). Koncerty, wywiady, nowe produkcje... Wreszcie coś się tutaj dzieje i to wcale niemało :). Przydałby się jeszcze jakiś wywiad z Kadim, lub Makarym heheh. Można na to liczyć? Pozdro.

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

makary jest hujowy ehehe

makary jest hujowy ehehe

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

ja bym widzial tu wywiady z:

ja bym widzial tu wywiady z: jogasem, cantona, zacharem, morusem.......................................................

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

Ja osobiścię z Blemią i

Ja osobiście z Blemią i Pawlakiem

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

zacharem, bo dobry raperus z

zacharem, bo dobry raperus z niego :D

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

TAK JEST DAWAĆ WYWIADZICHO

TAK JEST DAWAĆ WYWIADZICHO Z JOGASEM!!! NIECH POWIE CO TAM SIĘ DZIEJE W(Z) LZRGD?? I CO TAM Z JEGO SOLÓWKĄ pozdro

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

zostalem mianowany na zioma

zostalem mianowany na zioma od wywiadow na zywo gadalem z numerrazem i ptp wogole prze ziomy sprawdzcie niedlugo zostana wrzucone na strone i uwierzcie nikt takich pytan nie zadaje czesc

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

znow sie kurwa wozisz i

znow sie kurwa wozisz i lansujesz jakas chujnia umorusany

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

bo lepiej isc sie

bo lepiej isc sie napierdolic z ptp do kurew na meline niz siedziec w domu przed komputerem i palic huja dla mnie to zajawka a dla ciebie szczecin wont do piekla kurwo wsciekla

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

Pozdro Znajda

Pozdro Znajda wariacie,
Młodemu "trochę" przybyło hehe dobre sobie
Szkoda że już nie ruszy tej leniwej dupy do robienia bitów, był na prawdę jednym z najlepszych producentów kiedyś w CK... szkoda

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

Morus jeśli chodzi o Numera

Morus jeśli chodzi o Numera to ja zadałem mu najlepsze pytanie w Polsce jak wydał płyte:D Kręć ziom te wywiady. Piona!

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać

szukaj .
Reklama

<