Kielecka Scena Hip-Hop

TuKielce


Pokaz filmu "Popek za życia" i spotkanie z Borixonem - 26.01 - Kino Fenomen

mat_bie, wt., 24/01/2017 - 01:28 »

Pokaz filmu

Kino Fenomen zaprasza na pokazy filmu dokumentalnego Mateusza Winkiela o Pawle "Popku" Raku – kontrowersyjnym raperze i zawodniku MMA, znanym też z modyfikacji swojego ciała. Film daje wgląd m.in. w proces tworzenia przez niego własnego wizerunku, jak i w jego życie osobiste.

Pokaz wzbogacony będzie o spotkanie z Borixonem - polskim raperem oraz producentem muzycznym, znanym przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole hip-hopowym Wzgórze Ya-Pa 3. Od 2015 roku współtworzy zespół Gang Albanii.

DATA: 26.01.2017r.
START: 18:00
MIEJSCE: Kino Fenomen, ul. Ściegiennego 2, Kielce (Wojewódzki Dom Kultury)
Wstęp: 15+

Bilety w cenie 15 zł do kupienia on-line na systembiletowy.pl
oraz w kasie kina Fenomen.

facebook.com/Popek za życia

Zapisz się do listy gości na stronie wydarzenia na Facebook'u

„Popek za życia” nie jest typowym dokumentem, który ma przedstawić znaną postać. Nie ma w nim długich wywiadów i podążania kamery za bohaterem w oczekiwaniu na moment otwarcia, zdjęcia maski. Popek „podaje nam się na tacy”, jako mistrz autokreacji albo wchodzi właśnie na nowy poziom projektowania swojego wizerunku, albo po prostu dopuszcza twórców filmu do swojej osobistej przestrzeni. Obraz dokumentuje ostatnie miesiące pobytu muzyka w Anglii i jego powrót do Polski w kwietniu 2016 roku, gry wycofano europejski nakaz aresztowania rapera.

Film daje okazję na „spotkanie człowieka w Popku”, ojca, syna, a zarazem bezpruderyjnego mężczyzny, który ma słabość do używek i mówi o sobie: jestem inteligentnym debilem.
Przerazi, zgorszy, zirytuje, a zarazem rozczuli i rozbawi. Sprawi, że nadal będziemy zadawać sobie pytanie: Kim jest ten człowiek? A jednocześnie będziemy mieć wrażenie, że dotknęliśmy jakiejś prawdy o Popku. Jakiejś. Co ważne, o wszystkich wydarzeniach opowiada on osobiście, własnymi słowami, językiem którego używa na co dzień.

Film częściowo jest zrealizowany w teledyskowym stylu, dostarcza licznych informacji o Popku i szokujących obrazów jego imprezowego życia. Z drugiej strony, spora część materiału to filmowanie bohatera w codziennych sprawach, relacje z występów, pracy w garażowym studio nagraniowym w Anglii, podróży, spotkań z przyjaciółmi i współpracownikami. Słuchamy i obserwujemy „króla życia”, który wie, kim jest – jest nieprzewidywalny.powrót

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać


szukaj .
Reklama

<