Kielecka Scena Hip-Hop

TuKielce


Patent

Duet Patent powstał w roku 2001 roku. Patent to Zajka (Wzgórze Ya-Pa 3) MC i EXE (Igor Wilkoński) producent. Na koncertach wspiera ich dodatkowo Dj Ojciec Karol. Łączą klasyczne rapowanie i brzmienia hip hopowe z nowoczesnymi technikami dźwiękowymi.


Igor EXE jest uznanym wykonawcą muzyki elektronicznej. Tworzy muzykę od 1994 r. Współpracował z zespołem "Panoramix", w którym liderem był Mario Matysek - obecny basista Stanisława Soyki. Od 1998 roku regularnie gra w klubach całej Europy. Od 2004 roku jest członkiem kieleckiego kolektywu Natural Futurists.
Dyskografia:
Płyty vinylowe:
- Hangars Liquides 015/Francja, Hangars Liquides 022/Francja,Russian Roulette 05/Niemcy, Suburban Trash 011/Niemcy,LowRes 015/USA,Strike 34/Niemcy,Strike38/Niemcy
Płyty CD:
Barwy Kolorów/M-tronic/Francja,Life is Math/M-tronic/Francja


Zajka - Michał Łakomiec, założyciel i wieloletni członek formacji Wzgórze Ya-Pa 3 wydał pod tym szyldem 6 LP i kilka składanek, nagrał muzykę do Filmu "SPONA". Zagrał wiele koncertów w całym kraju. Na swoim koncie ma kilka prestiżowych niszowych, jak również uznanych w show bussinesie nagród, takich jak Nagroda Teleexpressu za debiut roku 1996 r., nagroda za najlepszy niezależny klip w ramach Yach Film Festiwalu w 1997r., zwycięstwo na festiwalu "Odjazdy" w 1997r., nominacja do Fryderyków w 1997r. za płytę "Centrum". Występował z zagranicznymi gwiazdami, takimi jak: Beastie Boys, Run DMC, Ice-T, Jeru The Damaja.
Dyskografia:
Wydane płyty CD:
Wzgórze Ya-Pa 3 (S.P.Records);Centrum (S.P.Records),Trzy (RRX),Ja mam to co ty (RRX),Precedens (RRX), Stara szkoła rapu (RRX ,Pomaton IMI Kompilacje (najbardziej istotne)
S.P Records 1996r. (S.P.Records), HipHopla 1997r. (S.P.Records), DJ 600V Produkcja - Hip Hop(RRX)
SPONA sound track (Pomaton IMI),Raport z Osiedla(RRX), Raport z Osiedla II(RRX), RRX Desant(RRX), DJ 600V Wrukwione Bity(RRX)

Dyskografia:


"Ludzie w tonacji mol"
2006

Teledyski:

Patent - Babilon

»Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać


szukaj .
Reklama

<